HudbaTlačové správy

ZAZ predstaví nový album Effet Miroir aj v Bratislave

Francúzska speváčka ZAZ vydala svoj štvrtý štúdiový album Effet Miroir. Platňa, ktorej názov by sa dal preložiť ako Zrkadlový efekt, rozpráva o kráse ľudského života a jeho nedokonalosti. „Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxami je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly našho bytia,“ komentuje novú platňu ZAZ. Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva  a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. ZAZ sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Vydaniu albumu predchádzali dva single s videoklipmi. Prvá pieseň Qué Vendrá je naspievaná vo francúzštine a španielčine. Je inšpirovaná rómskym jazzom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. Druhým singlom Demain C’est Toi je láskyplná balada venovaná očakávanému dieťaťu.

Budúci rok speváčku čaká turné, počas ktorého odohraje koncert aj v Bratislave 16.2.2019 v Incheba Expo Aréne.

Isabelle Geffoy, vystupujúca pod pseudonymom ZAZ, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý eponymný sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby získala viacero ocenení vrátane francúzskych a nemeckých výročných hudobných cien a predala viac ako štyri milióny kusov nahrávok po celom svete. Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyri ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej ostatný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila sa na ňom aj spoluprácami s významnými hudobníkmi ako Charlez Aznavour alebo Quincy Jones. ZAZ svoju dobrotu šíri do sveta nielen cez hudbu, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

ZAZ DISKOGRAFIA
Zaz (2010)
Recto Verso (2013)
Paris (2014)
Effet Miroir (2018)

Informácie redakcii poskytla Renáta Tomášová, Warner Music.