HudbaTlačové správy

Jaro Filip 70 – spomienkový koncert s Richardom Müllerom a ďalšími

V sobotu, 22. júna 2019, by sa Jaro Filip dožil sedemdesiatky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24. júna 2019 v AXA Aréna NTC v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, ako ho nazval Marián Varga, pripomenie prostredníctvom jeho hudobnej tvorby. 

Na pódiu vzdajú hold Jarovi Filipovi vystúpením viaceré osobnosti slovenskej hudby, ktoré s ním spolupracovali. Medzi nimi spevák Richard Müller s vlastným výberom piesní zo šiestich spoločných  albumov, na ktoré zložil  hudbu Jaro Filip.  Ďalšou hudobnou zostavou bude „Bolo nás jedenásť“, ktorá v súčasnosti v Štúdiu L+S vystupuje s týmto legendárnym albumom.

Na pódiu sa stretnú Milan Lasica, Michal Kaščák, Dorota Nvotová, Juraj Podmanický, Braňo Jobus, Tomáš Šedivý, Juraj Benetin, Martin Višňovský, Marek Minárik, Martin Valihora, Michal Žáček, Daniel Salontay, Gabriela Rybárová, Milan Adamec, Slavo Solovic a Peter Kaščák.  Tretím zoskupením, ktoré prispeje do spomienkovej hudobnej ponuky skladbami, na ktorých sa Jaro Filip podieľal, ako dvorný klávesista skupiny Provisorium Deža Ursiniho, bude Teatro Fatals Jakubom Ursinym.

Čerešne

Príjemný osviežením bude skladba Čerešne, ktorú zaspieva Zuzana Mauréry za doprovodu Henryho Tótha. Pesnička vznikla pôvodne pre herečku Zuzanu Kronerovú, najväčšiu popularitu  získala v interpretácii Hany Hegerovej.  Vystúpenie bude doplnené vizuálnou projekciou pod režijným vedením Juraja Johanidesa a Jána Šicka, ktorá pripomenie archívne videoprojekcie z jeho života a tvorby. 

Reedícia prvého sólového albumu aj na vinyle

Na koncerte bude k dispozícií aj reedícia v  prvého sólového albumu Jaro Filip – Cez okno, ktorá okrem verzie CD vychádza po prvýkrát aj na vinyle.

Viac o akcii  prezradil organizátor  koncertu,  Pavol Maruščák: „Jaro Filip bol človek, ktorý zanechal výraznú stopu na našej hudobnej scéne. Jeho skladby  sú súčasťou  nášho života a my chceme byť  pri tomto okrúhlom výročí spolu s ním . Preto sme sa rozhodli pripraviť tento koncert, ktorý bude prepojením jeho najznámejších polôh: spolupráce s Lasicom a Satinským, spolupráce s Richardom Müllerom, aj jeho spolupráce s Dežom Ursinym. Za ideálnych okolností zahráme Jarovi priamo do neba. Pri dobrom počasí sa totiž dá otvoriť strecha NTC.“  

Lístky na koncert sú k dispozícii na Predpredaj a Ticketportal.

ZDROJ: Vladimíra Pôbišová