HudbaTlačové správy

Na rodinnom festivale Kouřimská skála 2018 sa bude opäť spomínať na Petra Muka

Sobota 25. augusta bude patriť už 7. ročníku letného hudobného festivalu v prírodnom amfiteátri Kouřimská skála. S podtitulom Spomienka na Petra Muka je to stretnutie muzikantov s priateľským vzťahom k tomuto legendárnemu spevákovi, ktorý navždy odišiel v máji 2010.

Tohtoročný line-up je opäť mimoriadne kvalitný:

Petr Janda
Petr Kolář
Adam Mišík
Jakub Smolík
Milan Peroutka
Bohouš Josef
Těžkej Pokondr
Kamila Nývltová
Naďa Válová
Oceán
Petr Kučera
Petr Hons
Jan Dvořák
B. Lues
Covertrio+

V špeciálnom večernom bloku s Petrovými skladbami sa predstaví Petr Muk Band (Jana Feriová, Jana Vaněčková, Michaela Klímková, Zbyšek Kordač, Luděk Fiala, Vít Bareš a Tomáš Waschinger). Špeciálny program je pripravený aj pre deti. Petrovi Mukovi však bude patriť celý víkend.

Piatok 24.8.
19:00 Petr Muk zblízka (Zahrada vinotéky č.p. 47 – vstup zdarma) – projekcie koncertov, fotovýstava, výstava kostýmov, spomienky spolupracovníka Karla Deniša
Sobota 25.8.
15:30 – 01:00 Festival Kouřimská skála 2018
Nedeľa 25.8.
10:00 Raňajky s hudbou Petra Muka (Zahrada vinotéky č.p. 47 – vstup zdarma)

oficiálna webová stránka

Petr Muk bol zakladateľom a frontmanom skupín Oceán (1985 – 1992) a Shalom (1992 – 1996), v roku 1997 nastúpil na sólovú dráhu a vydal niekoľko veľmi zaujímavých albumov ocenených Zlatými a Platinovými platňami. Je držiteľom ceny hudobnej akadémie  a pravidelne bodoval aj v ankete Český slavík. Tragicky zomrel 24. mája 2010 vo veku 45 rokov.

V máji 2017 vyšiel v špeciálnej výročnej 2CD reedícii jeho prvý sólový album album Petr Muk – digitálne zremastrovaný, so špeciálnym obalom doplneným o neznáme fotografie a dôležité spomienky so zasväteným „sleeve note“ dlhoročného Petrovho spolupracovníka  a priateľa Karla Deniša. „Chcete-li skutečně poznat a pochopit Petra Muka jako muzikanta i člověka, bez jeho prvotiny to není možné. Pokud snad zestárly některé tehdy módní elektronické zvuky, pak jím zpívaná slova stále platí. Nejvíc tam, kde se urputnou prací podařilo najít vytouženě masivní, několika vrstvami kytar definovaný sound, vzorně sloužící poslání songů,“ vysvetľuje Deniš.

Bonusový disk „Předtím… a potom“ zahŕňa nahrávky, ktoré bezprostredne predchádzajú  sólovému  debutu, materiál  pre samotný album a nahrávky vydania následujúceho albumu. Nebolo možné tam nezaradiť výrazné hity Shalomu Stín katedrál a Šeptám, vydané iba na kompilácii  Dekáda, ktoré ukončili existenciu tohoto výnimočného projektu. Podstatnú časť potom tvoria demosnímky k albumu v (ne)čakane vysokej kvalite, niekedy ešte s odlišnými názvami, než aké nakoniec dostali. Loď ke hvězdám, jeden z hlavných hitov albumu, tu vychádza v singlovej tzv. kappa verzii. Na záver sú zaradené piesne z obdobia po vydaní albumu – duet s Bárou Basikovou O lidech a skladba Láska tíží, obe pôvodne vydané na špeciálnom albume Vánoční hvězdy a Petrova obľúbená pieseň Kdyby tady byla taková panenka v duete s Michaelou Klímkovou.

Juraj Čurný Administrator
follow me
×
Juraj Čurný Administrator
follow me
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share