HudbaTlačové správy

Mňága a Žďorp budú mať v sobotu koncert na streche

Po štyroch víkendoch, keď Mňága a Žďorp potešili viac než štvrť milióna divákov koncertmi zo svojej skúšobne, zamieri teraz von. „Boli sme posledná kapela, ktorá ešte na streche nehrala,“ hovorí s nadsázkou Petr Fiala.

Vystúpenie v rámci projektu Kultura žije na Mall.tv sa uskutoční v sobotu 18. apríla vo Valašskom Meziříči. Z ktorej konkrétnej budovy sa bude hrať, sa fanúšikovia dozvedia postupným odhaľovaním indícií na sociálnych sieťach.

„Projekt Kultura žije existuje už asi štvrtý týždeň a doteraz sa vďaka nemu vyzbierali približne štyri milióny korún. Mňágu sme prizvali po ich prvom facebookovom koncerte, vystupujú v skúšobni každý týždeň a je to skvelá spolupráca,“ hovorí kreatívny producent Mall.tv Milan Kuchynka„Kolegovia prišli s nápadom ako ten ďalší koncert ešte zlepšiť. Vytiahnuť chalanov zo skúšobne na miesto, na ktorom budú hrať pre celý Valmez, ľuďom do okien.“

Mňága si tak vyskúša koncert na streche, čiže koncept, ktorý pred viac než polstoročím spopularizovali The Beatles. Konkrétne miesto, odkiaľ zaznejú preverené hity, je zatiaľ utajené. „Veríme, že to v sobotu bude veľká pecka pre všetkých. Koncert určite nebude v rozpore s nariadením vlády,“ dodáva Kuchynka.

Organizátori koncertu chcú pokračovať, čiže dokázať, že aj ľudia, ktorí sú brzdení koronavírusovou pandémiou, môžu niečo robiť ďalej. „Napadlo to chalanov z Mall.tv, ale my sa s tým úplne stotožňujeme. Všetci pracujeme zadarmo. Akurát dúfame, že nebude pršať a všetci sa modlíme, aby bolo tak krásne ako uplynulú sobotu,“ hovorí Petr Fiala.

Prípravy aj indície na sociálnych sieťach

Všetky prípravy sa zároveň budú dokumentovať na FB alebo Instagrame, kde sa fanúšikovia postupne dozvedia niektoré detaily. „Bubeník sa bude učiť pesničku a natočí sa pri tom. Keď budeme v ateliéri s osvetľovačmi simulovať západ slnka, aby sme sa na to vedeli pripraviť, uvidia to aj fanúšikovia,“ avizuje ďalší z organizátorov projetku Jakub Koutný.

Nápad sa zrodil po jednom zo streamov zo skúšobne, keď sa ešte chvíľu kecalo. „Ráno som sa prebral a mal som od Petra sedem zmeškaných hovorov. Pretože už mal celý koncert v podstate rozbehnutý,“ hovorí Koutný. „Chalani sa pre to naozaj nadchli a my sme nadchli ďalších dvadsať ľudí, ktorí sa budú podieľať na príprave obrazu, zvuku, produkcie a podobne.“

Mimochodom, všetko sa to zvládlo cez mobily, bez osobných stretnutí, ako si žiada doba. „A ja myslím, že sa ukazuje, ako skvelo to ide zorganizovať. Do príprav sa zapojili aj Slováci, ktorí nakoniec, samozrejme, reálne na place nebudú, ale pomohli nám niektoré veci zariadiť,“ dodáva Koutný

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share