HudbaSprávy

Hudobné novinky 40-2020

Tiësto

Holandského DJa a producenta asi netreba obšírne predstavovať. Tiësto je majiteľom Grammy a mnohých ďalších ocenení, ako aj držiteľ titulu „najväčší DJ všetkých čias“.  Na začiatku roka vydal legendárny producent už šiesty album The London Sessions, na ktorý si pozval vokalistov rôznych žánrov ako Post Malone, Rita Ora, Snoop Dogg, Mabel alebo Jonas Blue, aby sa hneď potom upísal vydavateľstvu Atlantic Records a začal chystať novú platňu. Prvou ochutnávkou je singel The Business, v ktorom nám Tiësto ukazuje novú hudobnú tvár.

Royal Blood – Trouble’s Coming

Jedna  z najväčších britských rockových kapiel sa vracia! Royal Blood patrí k najdôležitejším gitarovým skupinám posledných rokov. Ich eponymný debut z roku 2014 bol nominovaný na prestížnu cenu Mercury a na ostrovoch je dvojplatinový. Za druhý album How Did We Get So Dark? získala dvojica z Brightonu ocenenie Brit Awards ako kapela roku.

Novinka Trouble’s Coming predznamenáva tretiu štúdiovú nahrávku. Kapela na ňom prepája svoj  hardrockový štýl s novými vplyvmi. Ťažkotonážny zvuk osviežuje tanečná rytmika, ako by sa AC/DC ocitli na diskotéke.

John Modena, Holocène Feat. Mr Sacha – Stand By Me

Pre nový singel sa John Modena spojil s ďalším talentovaným producentom Holocènom a spevákom Mr. Sachom, aby vyprodukovali novú modernú verziu veľkej hudobnej klasiky “Stand By Me“, ktorú pôvodne naspieval Ben E. King. Spoločne premenili túto pieseň na čerstvú „skvelú vibráciu“. 

Amanda Batista – Whatever Happens

“Whatever Happens“ je tretí singel z albumu “Lo Specchio dell ‚Anima“ od Amandy Batisti. Autormi skladby sú Amanda Batista, Alex Barattini (producent) a Pablo Gigliottiho a hovorí o dvoch milencoch, ktorí vidia v tom druhom oporu. Výborný zvuk a ľahký text.

Bang Bang Land – Wheel Of Happiness

Toto je štvrtý singel tohto projektu, zatiaľ čo predchádzajúcim singlom sa darilo mimoriadne dobre, všetky boli využité v programoch Zumba Fitness v Latinskej Amerike a obrovskom počte licencií.

Danny Valen – Our Love

IMT Smile – Exotika

Výber hitov mapujúcich 22 rokov skupiny IMT Smile dostane do konca roka ďalšiu, tentokrát aj vizuálnu podobu.

„ Do konca roka dáme trom starším piesňam, ktoré sú na albume Život IMT Smile 1998-2020 vizuálnu podobu . Ako prvé prichádza  lyric video k piesni z roku 2004 Exotika a je doslova exotické. Plné záberov z celého sveta. Postaral sa oň už tradične náš gitarista, ale už aj režisér cestovateľ a fotograf 🙂 Tomáš Slávik “ hovorí o videu Ivan Tásler

Zaujímavosťou tejto piesne je aj to, že časť z nej sa nahrávala na šírom mori, na lodi v Chorvátsku, kde sa svojho času vybrala kapela na výlet:). Zborové vokály, ktoré sa nachádzajú v strede piesne nahral zvukár Jano Došek, ktorý bol spolu s kapelou a svojou nahrávacou technikou priamo na lodi, počas plavby v noci v úplnej tme “ odhaľuje Ivan pozadie nahrávky z roku 2004.

Tata Bojs – Kraftwerk in Saint Tropez

Po júnovom singli Zvony aktuálne kapela vypúšťa ďalšiu novinku. Je ňou pozitívna pieseň Kraftwerk In Saint Tropez, v ktorej Milan Cais netypicky koketuje s angličtinou.  Veselú skladbu sprevádza vtipný videoklip, ktorý je rovnako ako samotný singel poctou dvom odvekým láskam Milana a Mardošu – obaja absolvovali kvôli natáčaniu nečakanú premenu. Spoločne so singlom kapela zároveň oznamuje termíny jarného turné k novému albumu.

„Samo o sebe je to celkom absurdná téma. Predstava, že Kraftwerk sa idú slniť na francúzsku riviéru, znie zábavne. A keďže máme radi kontrasty, prišlo nám dobré urobiť tú pesničku veľmi ‚nekraftwerkovskú‘. Po relatívne serióznych Zvonoch nám prišla táto ‚bezstarostná jazda‘ ako ideálny kandidát na druhý singel z albumu,“ komentuje Cais novinku, pre ktorú je signifikantný typický hudobný rukopis Tata Bojs rovnako ako Mardošov hravý text.

Dua Lipa – Levitating (feat. DaBaby)

Z albumu Future Nostalgia  Dua Lipa vyberá ďalší singel. Tentokrát ho ponúka v novej verzii – v singlovej úprave skladbyLevitating hosťuje jeden z najväčších objavov tohto roka DaBaby! Ako stretnutie dvoch hudobných hviezd dopadlo? Výborne! Presvedčte sa na nižšie uvedených odkazoch.

ZDROJ: Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Vladimír Bryndák, Bryndák Records | Adriána Čahojová, Supraphon

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share