FilmSprávy

Komédia Ako dostať deda z domu čakala na svoje uvedenie dva roky

Je zaujímavé sledovať, že aktuálna situácia spôsobená koronavírusom priniesla do európskych kín americké novinky niekoľko týždňov predtým, ako budú uvedené na domácej pôde. Toto je aj prípad novej rodinnej komédie Ako dostať deda z domu, ktorá bude mať svoju premiéru už 17. septembra.

Vo filme Toma Hilla si zahralo viacero známych hereckých mien. V hlavných úlohách uvidíme Roberta De Nira, Umu Thurman, Roba Riggla, Oakes Fegley, Cheecha Marina, Jane Seymour a Christophera Walkena.

Samotný film sa nakrúcal v roku 2017 od začiatku mája do polovice júna v Atlante. Oddialenie jeho uvedenia bolo spôsobené viacerými problémami pôvodnej distribučnej spoločnosti The Weinstein Company. Práva na distribúciu filmu napokon od producentov odkúpila v júni tohto roka spoločnosť 101 Studios, a tak si budeme film môcť napokon predsalen vychutnať.

Ako dostať deda z domu

Filmovými hviezdami nabitá rodinná komédia o neľútostnej vojne vnuka a jeho starého otca, ktorého hrá Robert De Niro. Peter je nadšený, keď sa dozvie, že dedko Ed bude bývať s ním a jeho rodinou v jednom dome. Ale len do chvíle, kým sa Ed nepresťahuje do jeho detskej izby. Peter sa svojho kráľovstva nemieni len tak ľahko vzdať a s pomocou kamarátov vymýšľa najrôznejšie spôsoby, ako starkého vyštvať z domu. Dedo sa však len tak ľahko nevzdáva a začne plánovať odvetu. Do vojny sa zapletú aj Uma Thurman, Christopher Walken a nestarnúca Jane Seymour. 

Peter toho so svojím starým otcom prežil veľa, vždy mali k sebe blízko a obaja sa pôvodne tešili, že budú bývať spolu. No trochu sa prepočítali. Dedkovi má totiž Peter prepustiť svoju izbu – svoje teritórium, svoje výsostné kráľovstvo. Staré priateľstvo je v okamihu zabudnuté a z deda sa stáva nepriateľ číslo jeden, ktorý musí za každú cenu preč z domu. Peter vyhlási vojnu bez zľutovania a nachystá na svojho dedka sériu majstrovsky naplánovaných pascí. Väčšina starých otcov by sa po toľkých kanadských žartíkoch radšej pobrala do domova dôchodcov, ale tento dedo je tvrdší, ako vyzerá. Rozhodne sa nevzdá, prijme vojnový stav ako výzvu a pustí sa do boja. Akciu strieda protiakcia, po každom zákernom útoku prichádza ešte zákernejšia odpoveď. Boje sa stupňujú, no víťaz môže byť len jeden. Vojna sa rozhodne na veľkej trampolíne, kam si Peter privedie posily zo školy a dedo posily narodené pred mnohými rokmi… 

Boje o osud sveta, vesmíru alebo ďalekých galaxií, súboje gladiátorov, terminátorov či titanov, to všetko je nič v porovnaní s tým, keď je v hre vaša detská izba a proti vám stojí nepriateľ s tvárou Roberta De Nira. Ako „foter“ robil peklo zo života Benovi Stillerovi, ako dedo je to ešte drsnejší protivník.

ZDROJ: Lucia Muráriková Bontonfilm | redakcia

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share